X
سیم کارت سند سفید یا کارکرده همراه اول، کدام بهتر است؟ | رندباز

چگونه سیم کارت دائمی 0912 کارکرده خود را گران تر بفروشیم؟

سیم کارت سند سفید یا کارکرده همراه اول، کدام بهتر است؟

سیم کارت های دائمی 0912 در بازار به سیم کارت سند سفید معروف هستند که نسبت به سایر سیم کارت ها روند انتقال آسان تری داشته و فرد دارنده کارت فعال سازی می تواند به راحتی..
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1402

دغدغه خرید سیم کارت دائمی کارکرده یا صفر اگر تنها دغدغه خریداران این سیم کارت با ارزش و گران نباشد، قطعا یکی از مهم ترین چالش های پیش روی سرمایه گذاران بر روی سیم کارت های دائمی و پرطرفدار همراه اول می باشد. این موضوع خصوصا برای کسانی که تاکنون در این بازار به صورت حرفه ای فعالیت نداشته و قصد دارند با خرید سیم کارت دائمی همراه اول به نوعی سرمایه خود را ذخیره نمایند، بسیار بیشتر است.

زیرا این افراد از یک سو به خاطر تجربه کم، در این بازار هزار رنگ دچار گیجی و سردرگمی می شوند و از سوی دیگر به علت عوامل بسیار زیادی که بر قیمت سیم کارت تاثیرگذار هستند، نمی دانند در هنگام خرید به کدام نکته توجه بیشتری داشته باشند. به همین خاطر ما در این مطلب بر آن شدیم تا فوت و فن های کوزه گری خرید سیم کارت دائمی را برای علاقمندان به این بازار بیان کنیم تا اگر شما هم تصمیم به سرمایه گذاری در این عرصه را داشتید با یک حاشیه سود مطمئن، سرمایه خود را چند برابر کنید.

 

چرا سیم کارت دائمی 0912 یک کالای سرمایه ای محسوب می شود؟

بررسی ها نشان می دهد که قیمت سیم کارت دائمی 0912 از سال 73 تا کنون همواره روند صعودی داشته و همانند همه کالاهای سرمایه ای دیگر این کالای کوچک اما با ارزش، با افزایش قیمت دلار و یا تورم، رشد قیمت فزاینده ای را تجربه کرده است. علاوه بر این، آنچه در این بازار قابل ملاحظه می باشد؛ روند صعودی قیمت ها می باشد که حتی در صورت کاهش قیمت ارز نیز، هیچگاه سیر نزولی نداشته است. به همین خاطر سود سرمایه گذاری بر روی این کالا برعکس طلا یا ارز هیچ گونه ریسک و خطری نداشته و همیشه تضمین شده می باشد. بنابراین یکی از دلایل محبوبیت سیم کارت های دائمی 0912، مناسب بودن آنها برای سرمایه گذاری است.

 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت سیم کارت:

همه ما می دانیم که با ارزش ترین و پرطرفدارترین سیم کارت های موجود در بازار خرید و فروش سیم کارت در ایران، سیم کارت دائمی 0912 متعلق به شهر تهران می باشد که عوامل زیادی در تعیین قیمت نهایی آن موثر است. عواملی که هر کدام می توانند گاها قیمت این سیم کارت ها را تا چندین برابر افزایش دهند.

مهم ترین عوامل موثر بر تعیین قیمت سیم کارت دائمی 0912:

·        میزان رندی شماره

·        کد سیم کارت

·        میزان کارکرد سیم کارت

 

کدام شماره سیم کارت دائمی 0912 مناسب سرمایه گذاری است؟

با توجه به این که عوامل تاثیرگذار بر قیمت سیم کارت دائمی 0912، بسته به شرایط میتوانند قیمت یک سیم کارت را تا صدها میلیون جابجا کنند، مهمترین چالش پیش روی خریداران سیم کارت دائمی 0912 این است که کدام سیم کارت را بخریم که بیشترین سود را داشته باشد؟

از بین شماره های سیم کارت های دائمی 0912 ، سیم کارت های رند این پیش شماره با کدهای یک و دو که از بیشترین تکرار عدد برخوردار باشند، گران ترین و سودآورترین شماره های موجود در بازار هستند. به طوری که قطعا شما هم هر چند وقت یکبار، خبرهای مربوط به خرید و یا فروش این نوع سیم کارت با قیمت های نجومی یا قیمت هایی برابر با یک واحد آپارتمان یا یک ماشین لوکس را شنیده اید و متعجب شده اید.

البته بهتر است فکر خرید این شماره ها را از سر بیرون کنید، زیرا علاوه بر قیمت های نامتعارف، از یک سو به خاطر محدود بودن این شماره ها، عرضه آنها بسیار کم می باشد که با وجود متقاضیان فراوان خرید آنها کاری بسیار سخت است، از سوی دیگر این شماره ها به علت قیمت های غیر قابل باوری که دارند؛ مشتریان خاص و منحصر بفردی نیز دارند که شرایط فروش آنها را کمی پیچیده می سازد.

به همین خاطر توصیه می شود اگر قصد سرمایه گذاری بر روی سیم کارت دائمی 0912 را دارید، یک شماره معمولی از کدهای پرطرفدار همراه اول یعنی کدهای یک تا 4 را انتخاب کنید؛ که نه تنها مانند دیگر شماره ها معمولا روند صعودی قیمت دارند، بلکه همواره پرطرفدار بوده و به محض عرضه به راحتی به فروش می رسند.

 

سیم کارت  912  صفر بخرم یا سیم کارت کارکرده؟

به طور کلی سیم کارت ها از نظر میزان کارکرد به دو دسته کارکرده و صفر تقسیم می شوند که در بازار سیم کارت ایران قیمت سیم کارت صفر همواره 50% گران تر از سیم کارت های کارکرده می باشد. مهم ترین دلیل تفاوت قیمت سیم کارت صفر با سیم کارت کارکرده نیز، تنها به علت آکبند بودن سیم کارت صفر می باشد.

البته این موضوع در مورد سیم کارت دائمی 0912 کمی پیچیده تر می باشد. زیرا عرضه سیم کارت دائمی 0912 از سوی مخابرات چند سالی است که به پایان رسیده و تقریبا تمام پیش شماره های این سیم کارت تمام شده اند. بنابراین اگر از این پیش شماره، سیم کارت صفری در بازار موجود می باشد، سیم کارتی هایی است که افراد برای سرمایه گذاری خریده اند و تا کنون از آن استفاده نکرده اند و به امید گران تر شدن آن را نفروخته اند. به همین خاطر تعداد این نوع سیم کارت در بازار محدود می باشد که همین محدودیت علاوه بر آکبند بودن، قیمت سیم کارت صفر را بالاتر برده و آنها را محبوب تر ساخته است.

شایان ذکر است که در بازار سیم کارت ایران، ارزش سیم کارت کارکرده دائمی 0912 نیز کم نبوده و این نوع سیم کارت هم در بین مردم از اعتبار و جایگاه خاصی برخوردار است.

دلایل تفاوت قیمت سیم کارت دائمی 0912 صفر با کارکرده

زنگ خور پایین

مهم ترین دلیل تفاوت قیمت بین سیم کارت دائمی 0912 صفر با کارکرده به میزان زنگ خوری شماره بر می گردد. قطعا شماره هایی که قبلا از آنها استفاده شده، زنگ خور کم یا زیاد دارند که می تواند مزاحمت هایی را برای مالک جدید ایجاد می کند. بنابراین اگر قصد خرید سیم کارت برای خود را دارید و حوصله پاسخگویی به این تماس ها را ندارید، بهتر است سیم کارت صفر بخرید که بی دردسرتر و صد البته گران تر می باشد.

شرایط انتقال آسان

سیم کارت های دائمی 0912 در بازار به سیم کارت سند سفید معروف هستند که نسبت به سایر سیم کارت ها روند انتقال آسان تری داشته و فرد دارنده کارت فعال سازی می تواند به راحتی با مراجعه به دفاتر امور مشترکین سیم کارت را به نام خود بزند و آن را فعال نماید.

 

معایب سیم کارت دائمی صفر 0912

قطعا سیم کارت صفر 0912 که قبلا مالکی نداشته، بهترین گزینه برای افرادی است که از یک طرف حوصله مزاحمت های تلفنی را ندارند و از طرف دیگر می خواهند از همان اول شماره ای داشته باشند که مالک دیگری به غیر از آنها نداشته است. این سیم کارت ها که در بازار به سیم کارت سند سفید معروف هستند، جزء گران ترین و با ارزش ترین سیم کارت ها به حساب می آیند که البته بهتر است قبل از خرید به نکات زیر که از معایب این سیم کارت محسوب می شود؛ توجه کنید:

·        افت قیمت شدید

به طور کلی یکی از مهم ترین مزیت های سرمایه گذاری بر روی سیم کارت دائمی 0912 کارکرده نسبت به سایر سرمایه گذاری ها مانند سکه و طلای آب شده، امکان استفاده از آن می باشد. حال آن که اگر شما از سیم کارت صفر گران قیمت خود استفاده کنید، بلافاصله به یک سیم کارت دائمی کارکرده همراه اول تبدیل می شود که ارزش ریالی آن، افت شدیدی خواهد داشت.

به همین خاطر این نوع سیم کارت که تنها به دلیل آکبند بودن 50% گران تر از سیم کارت های دائمی کارکرده، به فروش می رسند؛ در صورت استفاده در رده سیم کارت های دائمی 0912 کارکرده قرار می گیرند که قطعا نمی تواند سرمایه شما را بازگرداند.

غیر قابل پیگیری

از نظر کارشناسان یکی از بهترین دلایل مناسب بودن بازار سیم کارت برای سرمایه گذاری، عدم ریسک نگهداری آن می باشد. زیرا سیم کارت ها بر عکس طلا و سکه قابلیت بازیابی داشته و در صورت مفقود یا دزدیده شدن، به راحتی تجدید می گردند.

ولی این موضوع در مورد سیم کارت دائمی 0912 صفر یا سند سفید صدق نمی کند و هر کس به راحتی می تواند با ارائه سیم کارت در دفاتر امور مشترکین، آن را به نام خود بزند. این نوع سیم کارت در اصل مانند چک سفید امضا می باشد که بی نام و نشان بوده و ارائه کننده آن، مالک سیم کارت محسوب می گردد. به همین خاطر در صورت گم یا دزدیده شدن به هیچ وجه قابل پیگیری یا صدور مجدد نمی باشند.

 

چگونه  سیم کارت دائمی 0912 کارکرده خود را گران تر بفروشیم؟

بنابراین اگر قصد سرمایه گذاری در بازار سیم کارت را دارید، بهتر است از بین کدهای پرطرفدار سیم کارت دائمی 0912 یک شماره خریداری کنید و برای مدتی از آن استفاده نکنید تا زنگ خور شماره کم گردد و در رده سیم کارت های کم کارکرد قرار گیرد. در آن صورت شما به راحتی یک سیم کارت دائمی 0912 پرطرفدار و محبوب دارید که نه تنها روز بروز گران تر می شود؛ بلکه پرطرفدار و محبوب نیز می باشد.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز