X
فضای مجازی امن با خانواده درسای همراه اول | رندباز

اهداف خانواده درسا

فضای مجازی امن با خانواده درسای همراه اول

اپراتور همراه اول خانواده درسا را طراحی نموده است که با شعار" دانایی، رشد و سرگرمی" تلاش می کند تا از آرمان به سمت واقعیت گام برداشته و..
تاریخ انتشار: 24 دی 1401

این روزها فضای مجازی و بازی های مربوط به آن، به عنوان یکی از جذاب ترین و هیجان انگیزترین سرگرمی های مورد علاقه کودکان و نوجوانان در نظر گرفته می شوند و خانواده ها مجبورند خواسته یا ناخواسته این بستر را به عنوان یکی از مهم ترین بخش های تاثیر گذار بر اخلاق و رفتار کودک خود بپذیرند.

هر چند که پذیرش این موضوع به هیچ وجه از دغدغه های مربوط به آن کم نکرده و خانواده ها همواره نگران حجم عظیم اطلاعات و محتواهای موجود در این فضاها هستند. به همین خاطر فضای فناوری اطلاعات به عنوان یکی از مهم ترین عرصه های موجود در طراحی اولویت های برنامه ریزی و برنامه سازی نسبت به تولید محتوای سالم و مفید اقداماتی انجام داده است که در ادامه ویژگی ها و امکانات آن را بررسی می کنیم.

در همین راستا، از سال 94 اپراتور همراه اول خانواده درسا را طراحی نموده است که با شعار"  دانایی، رشد و سرگرمی" تلاش می کند تا از آرمان به سمت واقعیت گام برداشته و با تولید، تامین و حمایت از تولیدات حوزه کودک و نوجوان در فضای مجازی از مهم ترین مصرف کنندگان این حوزه یعنی آینده سازان این مرز و بوم حمایت کند.

 

اهداف خانواده درسا:

این مجموعه به عنوان یک مجموعه پویا و فعال تلاش می کند تا با هر گام به اهداف از پیش تعیین شده خود که در ادامه به آن اشاره می کنیم، نزدیکتر شود:

·        ارائه ابزارهای مدیریت و نظارت والدین بر فعالیت های مجازی فرزندان

·        آموزش مهارت های استفاده موثر از فضای مجازی به خانواده ها و ارتقای سواد مجازی والدین

·        ارائه بازی ها و برنامه های آموزشی، کاربردی و سرگرم کننده و محتوای منطبق با نیاز های کودکان و نوجوانان

·        ایجاد فضای سالم مفید و ایمن برای کودکان و نوجوانان در مقابل محتوای ناسالم و رفتارهای مجرمانه

·        بومی سازی و رده بندی انواع محتوای صوتی، تصویری و چند رسانه ای کودکان و نوجوانان و تسهیل دسترسی خانواده ها به آن

به همین منظور خانواده درسا مجموعه کاملی از خدمات را در زمینه حفظ و حراست از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی عرضه نموده که برخی از این خدمات به شرح ذیل می باشند:

 

1.     درسا بازار

این بازار با ارائه بیش از 4 هزار اپلیکیشن اندرویدی با رویکرد ایرانی - اسلامی مناسب رده سنی کودک و نوجوان در گروه های مختلف از قبیل سرگرمی، بازی و آموزشی امکاناتی را فراهم نموده تا خانواده ها با خاطری آسوده از محتوای مناسب سن و سال فرزندان خود بهره مند گردند.

این بازار به عنوان یک بازار تخصصی از یک طرف به تولید کنندگان اپلیکیشن در حوزه کودک و نوجوان این فرصت را می دهد تا با تولید اپلیکیشن طبق استانداردهای این بازار، آن را در این بازار تخصصی انتشار دهند و از طرف دیگر به خانواده ها کمک می کند از این بازار تخصصی اپلیکیشن هایی را دانلود کنند که از لحاظ کیفیت تولید عاری از هر گونه بدافزار باشند.

علاقمندان برای فعال سازی این سرویس می توانند عدد 50 را به سرشماره 3003 ارسال نموده و با مراجعه به سایت خانواده درسا، این برنامه را دریافت کنید.

 

2.     دنیای درسا

این برنامه که با هدف مدیریت و نظارت والدین بر فعالیت های مجازی فرزندانشان طراحی شده است؛ می تواند تمام فرایندهای موجود در تلفن همراه و تبلت فرزندان را مدیریت نماید.

والدین با نصب این برنامه می توانند محتوا و نوع دسترسی های کودک به برنامک های موجود در تلفن همراه را مدیریت نموده و محیط امنی را برای فعالیت کودکان فراهم کنند. با توجه به این که این امکان به راحتی و بدون خرید تبلت یا دستگاه هوشمند دیگری برای والدین فراهم می شود، تنها هزینه انجام شده از سوی خانواده ها نصب یک برنامه می باشد؛ که برای فعال سازی آن کافی است عدد 84 را به سرشماره 3003 ارسال کرده و با مراجعه به درسا بازار، این برنامه را دریافت و از آن استفاده نمایند.

 

3.     پرسا

پرسا یکی دیگر از برنامه های موجود در این سرویس می باشد که صرفا برای کودکان طراحی نشده و والدین نیز می توانند در صورت نیاز از آن استفاده نمایند.

این سرویس به عنوان یکی از نخستین سرویس های موجود در زمینه کودک و نوجوان، با هدف پاسخگویی به پرسش های کودکان طراحی شده است و کودکان می توانند بعد از طرح پرسش، پاسخ متخصصان حوزه کودک و فضای مجازی را به راحتی دریافت کنند. البته این امکان برای والدین نیز فراهم بوده و آنها نیز می توانند پاسخ سوالات و مشکلات خود و فرزندان خود را در مواجهه با فضای مجازی دریافت کنند.

علاقمندان می توانند برای استفاده از این سرویس عدد 92 را به سرشماره 3003 ارسال نموده و نسخه اپلیکیشن این برنامه را دریافت کنند.

 

4.     فندقستان

فندقستان برنامکی است که از محتواهایی از جنس شعر، داستان، قصه، مسابقه و ... برخوردار بوده و با هدف ایجاد سرگرمی، تلاش می کند تا در کنار سرگرمی ایمن، آموزش های مربوط به نحوه استفاده از فضای مجازی را نیز به کودک آموزش دهد.

با توجه به این که یکی از مهم ترین دغدغه های خانواده ها، دسترسی کودکان به محتواهایی است که از لحاظ ارزشی و اخلاقی قابل اعتماد بوده و علاوه بر برخورداری از جذابیت های لازم، نیاز کودکان را به درستی برطرف سازد، برنامه فندقستان طراحی شده تا بتواند این نگرانی را کاملا مرتفع سازد.

کاربران می توانند در صورت تمایل برای فعال سازی این سرویس عدد 80 را به سرشماره 3003 ارسال کرده و با مراجعه به درسا بازار این برنامه را دریافت نموده و از آن استفاده نمایند.

 

نحوه فعال سازی خدمات خانواده درسا

نوع خدمات کد دستوری
درسا بازار ارسال کد دستوری 50 به سرشماره 3003
دنیای درسا ارسال کد دستوری 84 به سرشماره 3003
پرسا ارسال کد دستوری 92 به سرشماره 3003
فندقستان ارسال کد دستوری 80 به سرشماره 3003

 

 

البته خدمات ارائه شده در سرویس خانواده درسا، بسیار بیشتر از لیست ارائه شده در این مطلب بوده و علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت خانواده درسا مراجعه نموده یا با ارسال کد 100 به سرشماره 3003 به صورت کاملا رایگان عضو سامانه پیامکی و اطلاع رسانی و آموزشی این برنامه شوند. علاوه بر این امکان دریافت اطلاعات تکمیلی از طریق تماس با شماره 53878 – 021 نیز برای علاقمندان مقدور می باشد.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز