X
سرویس مدیریت تماس برای مشترکین رایتل | رندباز

سرویس جذاب مدیریت تماس رایتل

سرویس مدیریت تماس برای مشترکین رایتل

گوشی های هوشمند امروزی از قابلیت ها و امکانات منحصر بفردی برخوردار هستند که به کاربران این فرصت را می دهد
تاریخ انتشار: 23 آذر1401

گوشی های هوشمند امروزی از قابلیت ها و امکانات منحصر بفردی برخوردار هستند که به کاربران این فرصت را می دهد تا از این گجت های مفید و کاربردی برای رسیدن به اهداف گوناگون استفاده کنند. یکی ازاین قابلیت های پرکاربرد، سرویس مدیریت تماس می باشد که از سوی اپراتورها در اختیار مشترکین قرار می گیرد و به آنها کمک می کند تا با استفاده از این تکنولوژی مدرن و خاص، تماس های خود را به راحتی کنترل نمایند.

سرویس انتقال تماس

یکی از سرویس های پرکاربرد مدیریت تماس، قابلیت انتقال تماس می باشد که از سوی اپراتور رایتل در اختیار مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری این اپراتور قرار می گیرد و آنها می توانند در شرایطی که بنا به هر دلیلی نمی توانند به تماس های خود پاسخ دهند، آنها را به شماره دیگری منتقل کنند.

سرویس انتقال تماس به بخش های مختلفی تقسیم می شود که مشترک با در نظر گرفتن شرایط و نیاز خود می تواند از آنها استفاده نماید. این بخش ها به شرح ذیل می باشند:

انتقال تمامی تماس ها

در صورت فعال نمودن این بخش، کلیه تماس های ورودی مشترک در هر شرایطی ( عدم پاسخ گویی، اشغال بودن خط، عدم دسترسی) به شماره ای که مشخص شده، انتقال می یابد.

انتقال تماس در صورت اشغالی خط

در صورتی که مشترک این بخش را فعال نماید، تماس های ورودی مشترک تنها در صورت مشغول بودن خط، به شماره مشخص شده، منتقل می شود.

انتقال تماس در صورت عدم پاسخگویی

با فعال شدن این بخش، کلیه تماس های ورودی مشترک در صورت عدم پاسخ گویی، به شماره مشخص شده منتقل می گردد.

انتقال تماس در هنگام عدم دسترسی

در صورتی که مشترک این بخش را فعال سازد، کلیه تماس های ورودی در هنگام عدم دسترسی به مشترک به شماره مشخص شده، انتقال می یابد.

بر اساس اعلام اپراتور رایتل، فعال سازی این سرویس هیچ هزینه ای برای مشترکین نخواهد داشت، ولی در صورت استفاده از آن مشترک ملزم به پرداخت هزینه ها می گردد و این بدان معناست که بعد از فعال سازی سرویس، اگر مشترک شماره خود را به شماره فرد دیگری منتقل نماید و فردی با مشترک تماس گیرد، در صورت انتقال تماس هزینه مکالمه با شماره منتقل شده محاسبه می شود.

برای فعال سازی این سرویس نیز مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری رایتل می توانند در قسمت تنظیمات تماس، تنظیمات لازم را انجام دهند. توجه به این نکته الزامی می باشد که در صورت فعال سازی این سرویس، امکان استفاده از سرویس تماس های از دست رفته برای مشترک وجود ندارد.

مسدود کردن تماس

یکی دیگر از قابلیت های سرویس مدیریت تماس، امکان مسدود نمودن تماس ها می باشد که با هدف ایجاد محدودیت در مکالمات در اختیار مشترکین سیم کارت  اعتباری رایتل و سیم کارت دائمی رایتل قرار می گیرد.

در این سرویس مشترکین می توانند هر گونه تماس داخلی یا خارجی به غیر از شماره های اضطراری را در صورت لزوم مسدود کنند. در صورت فعل سازی این سرویس کلیه مکالمات ( صوتی و تصویری)  ورودی و خروجی مشترک کاملا مسدود می شود.

این سرویس که با هدف کنترل هزینه های ارتباطی مشترکین طراحی شده است در مواردی که مشترک گوشی هوشمند خود را در اختیار دیگران قرار می دهد و یا هنگامی که در موقعیت رومینگ قرار دارد، بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. مشترکین برای فعال سازی این سرویس، باید به قسمت تنظیمات تماس گوشی هوشمند خود مراجعه نمایند. رمز عبور برای فعال سازی این سرویس به صورت پیش فرض 0000 می باشد که مشترکین می توانند در صورت تمایل این رمز را از طریق تنظیمات گوشی تغییر دهند.

استفاده از سرویس مسدود سازی تماس برای کلیه مشترکین رایتل رایگان بوده و محدودیت های مکالمه قابل اجرا در این سرویس، به شرح ذیل می باشد:

تمامی تماس های خروجی
تماس های خروجی بین الملل
تماس های خروجی بین المللی در حالت رومینگ
تمامی تماس های ورودی
تماس های ورودی در زمان  رومینگ

گزارش تماس

سرویس گزارش تماس مخصوص مشترکین اعتباری رایتل می باشد که برای آگاهی از آخرین وضعیت اعتبار مشترکین پس از هر تماس راه اندازی شده است. این سرویس که با هدف مدیریت هزینه های ارتباطی مشترکین از سوی اپراتور رایتل در اختیار مشترکین اعتباری قرار می گیرد، به آنها کمک می کند تا همواره از وضعیت اعتبار خود مطلع باشند. با فعال سازی این سرویس بعد از هر تماس، پیامی از سوی اپراتور رایتل مبنی بر مدت زمان مکالمه، هزینه تماس و باقیمانده اعتبار برای مشترکین اعتباری ارسال خواهد شد که در راستای آگاهی رسانی به مشترکین اعتباری بوده و آنها می توانند در صورت تمایل با کنترل هزینه های ارتباطی، هزینه های این بخش را بهتر مدیریت نمایند.

با توجه به این که این سرویس به صورت پیش فرض برای مشترکین اعتباری فعال نمی باشد؛ لازم است مشترکین با استفاده از روش های ذیل نسبت به فعال سازی آن اقدام نمایند:

با مراجعه به سامانه رایتل من و انتخاب منوی سرویس های من
با مراجعه به اپلیکیشن رایتل من و انتخاب منوی سرویس های من
با استفاده از کد دستوری # 130 *  ( ستاره 130 مربع )

شایان ذکر است؛ فعال سازی و استفاده از سرویس گزارش تماس برای تمامی مشترکین اعتباری رایتل رایگان می باشد.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز