X
سرویس های پرطرفدار رایتل | رندباز

با اپراتور رایتل هیچ تماسی را از دست ندهید!

سرویس های پرطرفدار رایتل

اپراتور رایتل به عنوان سومین اپراتور فعال در کشور، برای این که مشترکین این اپراتور هیچ تماسی را از دست ندهند، سرویسی را در اختیار آنها قرار می دهد که امکان..
تاریخ انتشار: 14 آذر 1401

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که دوست یا آشنایی؛ چندین بار با شما تماس گرفته باشد و شما به دلیل خاموش بودن گوشی و یا در دسترس نبودن از تماس ایشان نامطلع مانده اید و همین موضوع باعث بروز دغدغه هایی برای شما شده باشد. سرویس هایی که در اینجا به آن می پردازیم، به مشترکین کمک می کنند تا در هر شرایطی از تماس هایی که با آنها گرفته می شود، مطلع گردند.

 

سرویس تماس از دست رفته

قطعا برای همه ما پیش آمده که در شرایطی خواسته یا ناخواسته شرایط پاسخگویی به تماسی را نداشته باشیم و ترجیح دهیم که در موقعیتی بهتر با تماس گیرنده، ارتباط بگیریم. ولی اگر بر روی تماس های از دست رفته، این اطلاعات تماس موجود نباشد و ما از این تماس بی اطلاع باشیم، بدون شک ارتباطی برقرار نمی گردد.

اپراتور رایتل به عنوان سومین اپراتور فعال در کشور، برای این که مشترکین این اپراتور هیچ تماسی را از دست ندهند، سرویسی را در اختیار آنها قرار می دهد که امکان ذخیره تماس های از دست رفته در حالت خارج از محدوده پوشش دهی رایتل را نیز فراهم می کند.

 این سرویس تحت عنوان سرویس تماس از دست رفته، هنگامی که گوشی هوشمند مشترک خاموش باشد، یا مشترک در حال مکالمه باشد و یا حتی در شرایطی که مشترک در خارج از محدوده پوشش دهی رایتل قرار دارد، تماس هایی که با مشترک گرفته می شود را در سامانه تماس های از دست رفته رایتل ذخیره می کند. سپس به محض روشن کردن گوشی و یا قرار گرفتن مشترک در محدوده پوشش دهی از طریق ارسال پیامک به اطلاع مشترک می رساند.

 

شرایط و نکات مهم:

·        این سرویس به صورت پیش فرض برای همه مشترکین رایتل فعال می باشد و نیاز به فعال سازی مجدد ندارد.

·        استفاده از خدمات این سرویس برای همه مشترکین رایگان بوده و هیچ گونه هزینه ای بابت فعال سازی، غیر فعال سازی و پیامک های سرویس برای مشترک در نظر گرفته نمی شود.

·        پیامک اطلاع رسانی رایتل شامل زمان و جزئیات تماس از دست رفته می باشد.

مشترکین علاقمند می توانند با استفاده از روش های ذیل نسبت به فعال سازی این سرویس اقدام نمایند:

1.     مراجعه به اپلیکیشن کاربردی رایتل من

2.     مراجعه به سامانه رایتل من

3.     با استفاده از کد دستوری  # 130 *  ( ستاره 130 مربع )

4.     با استفاده از سامانه پیام کوتاه 2020

 

کدهای تعریف شده جهت تنظیمات در سامانه پیام کوتاه 2020 به شرح ذیل می باشد:

شرح عملکرد کد تعریف شده در سامانه 2020
مشاهده وضعیت فعلی VIEW MCA
فعال سازی سرویس ON MCA
غیر فعال سازی سرویس OFF MCA
راهنما HELP MCA

 

سرویس بازتماس

یکی دیگر از سرویس های مفید و کاربردی رایتل، سرویس بازتماس این اپراتور می باشد که کمک می کند تا مشترکین این اپراتور در شرایطی که به دلایل اعتباری قادر به برقراری ارتباط با دیگران نیستند، یک تماس بی پاسخ از سوی آنها برای مخاطب ثبت گردد.

در این سرویس چنانچه موجودی حساب سیم کارت اعتباری مشترک برای برقراری تماس کافی نباشد یا سقف اعتبار سیم کارت دائمی کاربر به پایان رسیده باشد و مشترک اقدام به برقراری تماس نماید، سرویس باز تماس رایتل اقدام به ایجاد یک تماس از دست رفته  ( Missed call )  برای مخاطب مقصد می کند. در این صورت مشترک مقصد از درخواست برقراری تماس مشترک مبدا مطلع شده و در صورت تمایل اقدام به برقراری تماس با مشترک مبدا خواهد کرد.

 

شرایط و نکات مهم:

·        این سرویس به صورت پیش فرض برای کلیه مشترکین سیم کارت دائمی رایتل و سیم کارت اعتباری رایتل فعال می باشد.

·        استفاده از این سرویس کاملا رایگان بوده و هیچ گونه هزینه اضافی برای مشترکین نخواهد داشت.

·        فقط در صورتی که شماره مشترک مقصد از سایر اپراتورهای همراه داخلی کشور باشد، این سرویس امکان ایجاد یک تماس از دست رفته را خواهد داشت.

 

سرویس دوستان و خانواده

سرویس دوستان و خانواده رایتل نیز یکی دیگر از سرویس های پرطرفدار این اپراتور می باشد که با هدف حمایت از دوستی های مشترکین و کاهش هزینه های آنان در اختیار مشترکین این اپراتور قرار می گیرد. در این سرویس مشترکین می توانند از تماس صوتی با دو نفر از افرادی که بیشترین تماس تلفنی را با آنها دارند، از تخفیف ویژه برخوردار گردند.

برای بهره مندی از این سرویس مشترک باید بعد از فعال سازی سرویس دوستان و خانواده ، شماره های مورد نظر را از لیست مخاطبین خود انتخاب نموده  و وارد نماید. بر اساس این طرح، مشترکین سیم کارت رایتل می توانند با پرداخت 500 تومان به مدت یک ماه هر یک از دوستان غیر رایتلی خود را به فهرست اضافه نموده و از تخفیف تماس های صوتی این سرویس استفاده نمایند.

هزینه برقراری تماس های صوتی با شماره های برون شبکه اعلام شده برای مشترکین دائمی شامل 10% و برای مشترکین اعتباری شامل 5% تخفیف می شود.

 

نکات و شرایط مهم:

·        در طول یک ماه، امکان جایگزین کردن شماره وجود ندارد. البته در صورت تمایل؛ مشترک می تواند یکی از شماره های ذخیره شده را حذف و شماره جدید را جایگزین نماید که در این صورت در هر بار تغییر، مبلغ تعیین شده ( 500 تومان ) از حساب مشترک کسر می گردد.

·        با غیر فعال سازی سرویس، شماره های ذخیره شده؛ حذف خواهند شد و در صورت فعال سازی مجدد، مشترک باید دوباره نسبت به ذخیره شماره ها اقدام نماید.

·        امکان استفاده از این سرویس در حالت رومینگ وجود نداشته و در چنین شرایطی هزینه تماس های صوتی با اعضای فهرست، مطابق تعرفه عادی محاسبه می گردد.

·        هزینه این سرویس برای مشترکین دائمی در صورتحساب بعدی اعمال می گردد و برای مشترکین اعتباری در همان لحظه از اعتبار ریالی مشترک کسر می گردد.

مشترکین سیم کارت های دائمی و اعتباری رایتل در صورت تمایل می توانند با استفاده از روش های ذیل نسبت به فعال سازی این سرویس اقدام نمایند:

1.     فعال سازی و انجام تنظیمات با استفاده از اپلیکیشن رایتل من، در قسمت دوستان و خانواده و بخش افزودن شماره مورد نظر

2.     فعال سازی و انجام تنظیمات با ورود به سامانه رایتل من و انتخاب سرویس دوستان و خانواده، سپس در منوی خدمات من افزودن شماره مورد نظر

 

تعرفه ها و هزینه های مصوب سرویس دوستان و خانواده نیز به شرح ذیل می باشد:

شرح عملیات هزینه
فعال سازی / غیر فعال سازی رایگان
اضافه نمودن یک شماره غیر رایتلی به فهرست دوستان 500 تومان
حذف یک شماره از فهرست دوستان رایگان
مشاهده فهرست دوستان رایگان

 

علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از سرویس های معرفی شده؛ به وب سایت رایتل به آدرس www.rightel.ir مراجعه نمایند.

 

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

 

 
نظرات کاربران