X
کلاهبرداران در کمین خریداران سیم کارت 0912 | رندباز

با دقت بیشتری سیم کارت 0912 بخریم

کلاهبرداران در کمین خریداران سیم کارت 0912

خریداران باید در هنگام خرید هر نوع سیم کارتی دقت لازم را داشته باشند، ولی چون سیم کارت های 0912 از ارزش ریالی بیشتری برخوردارند و تقاضا برای خرید آنها همیشه زیاد است..
تاریخ انتشار: 2 تیر 1401

این روزها که دوباره تب خرید سیم کارت های 0912 همراه اول داغ شده و افراد برای استفاده های شخصی و تجاری به دنبال خرید سیم کارت های دائمی و ارزان قیمت این پیش شماره می باشند، بهتر است بیش از هر چیز حواسمان به کلاهبرداران و شیادانی باشد که از غفلت و بی خبری خریداران سوء استفاده می کنند. این افراد که معمولا سعی می کنند با اعلام آگهی های متفاوت و جذاب، در گام اول مژده ی یک خرید راحت و ارزان را داشته باشند، در گام بعدی به دنبال جلب اعتماد و در نهایت شیادی و کلاهبرداری هستند.

البته خریداران باید در هنگام خرید هر نوع سیم کارتی دقت لازم را داشته باشند، ولی چون سیم کارت های 0912 از ارزش ریالی بیشتری برخوردارند و تقاضا برای خرید آنها همیشه زیاد است، بازار این سیم کارت بیشتر مورد توجه کلاهبرداران و شیادان می باشد و خریداران این پیش شماره محبوب بیشتر در معرض کلاهبرداری قرار دارند.
 

خرید یک سیم کارت 0912، مانند خرید هر کالای دیگری احتیاج به صرف هزینه و زمان دارد و افراد باید در تمامی مراحل خرید دقت و تیزبینی لازم را داشته باشند. زیرا این روزها که بسیاری از افراد، سیم کارت های خود را به صورت آنلاین به فروش گذاشته اند، شرایط برای کلاهبرداران آسان تر شده و آنها می توانند بدون شناسایی شدن، اعتماد افراد را جلب کرده و افکار شوم خود را اجرایی کنند.

به همین خاطر لازم دانستیم تا برای آگاهی خریداران به نکات مهمی که باید در هنگام خرید سیم کارت به آنها توجه کنید، اشاره کنیم:

 

به طور کلی فروشندگان سیم کارت های 0912 به دو دسته تقسیم می شوند:

فروشندگان عادی
فروشندگان  حرفه ای سیم کارت

 

 

فروشنده عادی و نحوه کلاهبرداری:

 

فروشنده عادی، فردی است که بنا به هر دلیلی قصد فروش سیم کارت خود را دارد و تلاش کرده تا با آگهی شماره به صورت آنلاین نسبت به فروش آن اقدام نماید. این فروشندگان که معمولا به پول فروش این سیم کارت ها احتیاج داشته، سیم کارت خود را با قیمتی ارزان تر از ارزش واقعی قیمت گذاری می کنند تا سریعتر و راحت تر به پول برسند. ولی باید بپذیریم که بسیاری از کلاهبرداران نیز از همین شگرد استفاده می کنند و به بهانه این که به پول احتیاج دارند، قیمت سیم کارت را ارزان تر از قیمت واقعی اعلام می کنند تا این گونه جلب اعتماد کرده و در نهایت به هدف خود برسند.

 بنابراین توصیه می شود در صورت مواجه با چنین آگهی هایی بلافاصله نسبت به استعلام قیمت از مراکز معتبر مانند وب سایت رندباز که به عنوان مرجع قیمت گذاری سیم کارت های مختلف، مورد اعتماد حرفه ای های این حوزه می باشد، مراجعه کنید. بعد از استعلام قیمت در بخش تعیین قیمت سیم کارت 0912 در رندباز و اطمینان از ارزش گذاری، پیشنهاد می شود، برای انتقال سند و پرداخت قیمت سیم کارت حتما به یک دفتر پیشخوان دولت مراجعه کنید. زیرا تجربه ثابت کرده است؛ فروشنده ای که قصد کلاهبرداری داشته باشد به شما پیشنهاد فروش به صورت غیر حضوری را می دهد و یا از حضور در مراکزی که شما معرفی می نمایید، سرباز می زند.

 

 

فروشندگان حرفه ای سیم کارت و نحوه کلاهبرداری:

 

با توجه به این که سیم کارت های 0912 از همان روزهای آغازین حضور درشبکه ی ارتباطی کشور، از اعتبار و ارزش ریالی قابل توجهی برخوردار بودند، همواره افرادی هستند که در بازار نسبت به خرید و فروش این سیم کارت ها اقدام می کنند. البته کلاهبردارن از اسم و رسم این فروشندگان نیز برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند و با اعلام آگهی یک شماره با قیمتی به مراتب پایین تر از قیمت بازار، مدعی می شوند که فروشنده حرفه ای سیم کارت بوده و تلاش می کنند تا با طبیعی جلوه دادن رفتار خود، اعتماد خریدار را جلب کرده و از این اطمینان سوء استفاده نماید.

در چنین شرایطی توجه به این نکته مهم ضروری است که بسیاری از فروشندگان سیم کارت 0912، خود شماره ای رند دارند که معمولا با آن سیم کارت ارتباطات خود را برقرار می سازند. با توجه به ارزش و قیمت بالای شماره های رند، کسی حاضر نمی شود با این شماره که قابل پیگری بوده، کلاهبرداری کند. علاوه بر این انها می دانند در صورت کلاهبرداری مجبور به خاموش کردن سیم کارت برای همیشه می باشند، که با در نظر گرفتن شرایط بسیار فوق العاده این سیم کارت ها کلاهبرداری با یک شماره رند 0912 اصلا منطقی نمی باشد. بنابراین اگر شماره فروشنده، یک شماره اعتباری می باشد، لازم است به عنوان خریدار کمی دقت و توجه خود را بیشتر کنید.

 

علاوه بر این فروشندگان سیم کارت های 0912 که در بازار خرید و فروش سیم کارت فعالیت دارند، معمولا افراد پر مشغله ای هستند که در طول روز باید به تلفن های زیادی که برای استعلام قیمت و موجودی تماس می گیرند، پاسخ دهند، به همین خاطر پیگیری خارج از حد معمول یک فروشنده می تواند زنگ خطری باشد، برای این که هشیارتر باشیم. زیرا پیگیری این که از بین صدها تماس برای خرید سیم کارت،کدام خریدار واقعی است و کدام غیر واقعی؟ کاری است بسیار وقت گیر و غیر طبیعی که معمولا فروشندگان سیم کارت از آن استفاده نمی کنند، بنابراین در صورت پیگیری غیرمعمول فروشنده، به عنوان خریدار، توصیه می شود بیشتر حواسمان باشد.

 

حتی اگر فروشنده تلاش کرد تا با ارسال پیامک و تماس های متعدد شما را به خرید و پرداخت هزینه ترغیب کند، لازم است محتاط تر از همیشه عمل کنید و حتما در مورد قیمت و مالکیت سیم کارت، استعلام نمایید. برای این کار هم کافی است از طریق پشتیبانی همراه اول و یا دفاتر پیشخوان دولت نسبت به وضعیت سیم کارت استعلام نمایید تا خریدی مطمئن و بی دردسر را پشت سر بگذارید.

 

 قبل از واریز وجه هم اصلا عجله نکنید. زیرا شاید رفتار فروشنده در زمان چت و پشت تلفن کاملا عادی باشد، ولی به محض درخواست قرار حضوری برای رد و بدل کردن اطلاعات و مدارک؛ نه تنها از این کار امتناع می نماید بلکه تلاش می کند تا شما را برای خرید غیر حضوری سیم کارت  مجاب نماید. مثلا با آوردن بهانه هایی مانند عدم حضور در کشور و ... تصویر مدارک را برای شما ارسال می کند و از شما می خواهد تا مبلغ مورد نظر را واریز کنید تا او سیم کارت را به ادرس شما ارسال نماید. بنابراین حتما قبل از خرید سیم کارت، با فروشنده قرار حضوری بگذارید و به هیچ وجه به صورت غیر حضوری اقدام به خرید سیم کارت نکنید.

 

در تمامی این موارد ذکر شده، امکان کلاهبرداری وجود داشته و تنها کسی که می تواند از وقوع آن جلوگیری نماید، خود شمایید. فقط کافی است گول آگهی های ارزان قیمت را نخورید و با اندکی صبر و حتی پرداخت هزینه ی بیشتر خریدی راحت و ایمن را تجربه کنید. زیرا قطعا خرید از فروشنده معتبر، ارزش صرف هزینه و وقت را داشته و شما را از دردسرهای بعدی نجات می دهد.

به هر حال اگر می خواهید یک خرید ارزان و بی دردسر را تجربه کنید، می توانید به وب سایت رندباز مراجعه کنید که به عنوان یک واسطه در طول سالها فعالیت تخصصی خود توانسته اعتماد هزاران خریدار و فروشنده را جلب کند. البته حتی در صورت خرید از رندباز هم باید به تمام موارد ذکر شده در بالا توجه کنید، تا دچار مشکل نشوید.

 

شایان ذکر است که تنوع سیم کارت های 0912 ارائه شده در رندباز بسیار بالاست و این پلتفرم تخصصی به شما این امکان را می دهد تا از بین هزاران شماره موجود، سیم کارت دلخواه خود را انتخاب نمایید و برای خرید نیز در این وب سایت دو نوع روش وجود دارد. در روش اول افراد یا فروشگاه هایی قرار دارند که خریدار باید به صورت مستقیم با شماره اعلامی فروشنده تماس گرفته و نسبت به خرید اقدام نماید که در این نوع معامله، رندباز تنها به عنوان واسطه عمل می کند و به هیچ وجه آنها را تضمین نمی نماید. ولی در روش دوم فروشگاههایی هستند که مجهز به درگاه پرداخت انلاین بوده و کاملا مورد تایید این وب سایت می باشند. خرید از این فروشگاه ها تضمینی بوده و وب سایت رندباز تمامی مراحل خرید و نقل و انتقالات را ضمانت می نماید.

 

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

 نظرات کاربران