X
نکاتی در مورد سیم کارت که باید بدانید | رندباز

حقایقی در مورد سیم کارت که دانستنش واجب است

نکاتی در مورد سیم کارت که باید بدانید

سرویس های مختلف و متنوعی که اپراتور همراه اول به مشترکین خود ارائه میدهد باعث شکل گیری شایعات و باورهای نادرستی شده است..
تاریخ انتشار: 7 خرداد 1401

با توجه به این که اپراتور همراه اول از پیشروهای توسعه تلفن همراه در کشور می باشد، شماره های همراه اول به عنوان اولین شماره های عرضه شده در ایران، بعد از گذشت سال ها هم چنان محبوب و پر طرفدار هستند. سرویس های مختلف و متنوعی که این اپراتور به مشترکین خود ارائه می دهد، باعث شکل گیری شایعات و باورهای نادرستی پیرامون پیش شماره های محبوب این اپراتور گردیده است که شاید به خاطر تکراربیش از حد، در بین مردم پذیرفته شده و تقریبا به یک باور ذهنی تبدیل شده است.

بنابراین اگر قصد خرید سیم کارت 0912 را دارید؛ بهتر است ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید تا در نهایت بدون هر گونه تصور غلط و نادرستی، نسبت به خرید سیم کارتتان اقدام نمایید. در اینجا ما به چند باور نادرست در مورد سیم کارت های 0912 اشاره می کنیم:

 

باور اول: سیم کارت 0912 فقط مخصوص تهران بوده و به ساکنین تهران تعلق می گیرد !!!

در مورد پیش شماره 0912 دو نکته مهم وجود دارد، نکته اول این که پیش شماره 0912 متعلق به استان های تهران، قم، قزوین، سمنان، البرز و زنجان بوده و سه رقم اول بعد از پیش شماره تعیین کننده محل پرونده سیم کارت و استان مربوط به آن می باشد. البته از لحاظ قیمت، خطوط 0912 که متعلق به استان تهران می باشند؛ نسبت به بقیه استان ها گران تر هستند.

نکته دوم این که همه افراد می توانند در صورت تمایل از این پیش شماره استفاده کنند و این موضوع ربطی به محل تولد یا محل زندگی افراد ندارد. علاوه بر این با در نظر گرفتن طرح یکسان سازی هزینه ها، هزینه استفاده از این سیم کارت برای ساکنان تمامی استان ها کاملا برابر می باشد.

 

باور دوم: سیم کارت 0912 اعتباری هم وجود دارد !!!

در حال حاضر در کشور پیش شماره های همه استان ها مانند 0911، 0913، 0914 و 000 در دو نوع اعتباری و دائمی در دسترس متقاضیان می باشد و تنها پیش شماره ای که فقط به صورت دائمی عرضه می شود، پیش شماره 912 می باشد.

 

باور سوم: تعرفه های پیش شماره 0912 نسبت به بقیه سیم کارت ها بیشتر است !!!

میزان تعرفه ی همه سیم کارت های همراه اول مانند هزینه مکالمه، پیامک و خدمات با هم کاملا یکسان بوده و میزان این هزینه ها هیچ ربطی به پیش شماره ندارد.

البته هزینه خطوط اعتباری همراه اول نسبت به تعرفه های سیم کارت دائمی این اپراتور کمی بیشتر است.

 

باور چهارم: قدرت آنتن دهی و سرعت اینترنت سیم کارت های 0912 نسبت به بقیه پیش شماره ها بیشتر است !!!

با توجه به این که سرعت اینترنت جزء مسائل فنی به حساب می آید که کاملا مربوط به ویژگی های فنی اپراتورها بوده و هیچ ربطی به پیش شماره ها ندارد، این باور کاملا اشتباه و غیر منطقی است.

 

باور پنجم: کد یک پیش شماره 0912 بهترین نوع این پیش شماره می باشد !!!

کد یک پیش شماره 0912 جزء محبوب ترین و گران ترین سیم کارت های موجود در بازار می باشد که از قدمت، اصالت و اعتبار خاصی برخوردار است، ولی کلمه بهترین در این مورد زیاد درست نیست و برای انتخاب بهترین کد، قطعا معیارهای دیگری وجود دارد که باید با دقت و ریز بینی به آن پرداخت.

 

باور ششم: قیمت سیم کارت های 0912 نجومی و بسیار گزاف است!!!

قیمت گذاری برای یک سیم کارت به فاکتورهایی مانند رند بودن شماره، کد خط و ... بستگی دارد که در مورد پیش شماره 0912 هم شرایط بدین گونه می باشد. اما سیم کارت های ارزان و کارکرده 0912 با کدهای بالا مانند کد 9 و شماره های غیر رند هم وجود دارند که افراد می توانند بسته به نیاز و بودجه خود؛ آنها را تهیه نمایند.

 

باور هفتم: هزینه مکالمه 0912 به 0912 کمتر است !!!

این باور که تا پیش از اجرای طرح یکسان سازی هزینه ها درست بود، امروزه دیگر بی معنی و نادرست می باشد. با اجرای طرح یکسان سازی و حذف هزینه هایی مانند جابجایی در شبکه همراه و هزینه های بین شهری و بین استانی، کلیه هزینه ها یکسان در نظرگرفته می شود و هزینه مکالمه با شماره های ثابت، ایرانسل، رایتل و خط های همراه اول استان های دیگر کاملا برابر می باشد.

 

باور هشتم: هزینه پیامک های تبلیغاتی پیش شماره 0912 توسط دارنده خط پرداخت می شود !!!

هزینه پیامک های انبوه و تبلیغاتی به هیچ وجه به حساب دریافت کننده پیامک نبوده و ارسال کننده پیامک هزینه آن را پرداخت می کند. پیامک های اطلاع رسانی مانند پیامک های پلیس فتا و پیامک های دولتی هم هزینه ای را به مالک سیم کارت تحمیل نمی کند. فقط نوعی از پیامک ها هستند که در آن سرویسی به شخص ارائه می شود مانند پیامک های بانکی که در صورت فعال سازی، باید هزینه آن از سوی دریافت کننده سرویس، پرداخت گردد.

البته احتمال ارسال فراوان پیامک های تبلیغاتی به پیش شماره 0912 به خاطر اعتبار بالای آنها بسیار زیاد است که در این صورت فرد می تواند به راحتی نسبت به مسدود سازی پیامک های تبلیغاتی اقدام نماید.

 

باور نهم: همه سیم کارت های 0912 موجود در بازار کارکرده و قدیمی هستند !!!

با توجه به این که خط 0912 قدیمی ترین سیم کارت موجود در بازار می باشد، طبیعتا بسیاری از سیم کارت های این پیش شماره کارکرده هستند ولی سیم کارت 0912 صفر و بی نام نیز در بازار موجود می باشد. علاوه بر این کد صفر این سیم کارت (09120) چند سالی است که توسط اپراتور همراه اول عرضه شده و جدید محسوب می شود.

 

باور دهم: با 4G کردن سیم کارت، شماره عوض می شود !!!

با تعویض سیم کارت های قدیمی و استفاده از یوسیم، امکان استفاده از اینترنت پر سرعت نسل 4 و 4.5 همراه اول را خواهید داشت که سرعت دانلود، آپلود و دسترسی به اینترنت در آن بسیار متفاوت خواهد بود.

با تعویض سیم کارت فقط سیم کارت فیزیکی موجود در گوشی کوچکتر شده و قابلیت اتصال به شبکه به میزان قابل توجهی بهبود بخشیده می شود و شماره شما هیچ تغییری نخواهد کرد.

 

باور یازدهم: مهم نیست که مالکیت سیم کارت 0912 به نام شما باشد یا نه !!!

مزایای مالکیت سیم کارت بسیار زیاد بوده و در زمان دریافت خدماتی مانند: تعویض سیم کارت، پرینت ریز مکالمات، ثبت نام در برخی سامانه ها، وام ها و خدمات بانکی و ... اهمیت خود را بیشتر نشان می دهد. بنابراین بهتر است برای برخورداری از خدمات، بلافاصله بعد از خرید سیم کارت نسبت به نقل و انتقال مالکیت آن اقدام نمایید.

 

باور دوازدهم: خرید اینترنتی سیم کارت 0912 امن نیست !!!

با توجه به سوء استفاده های فراوانی که در فضای مجازی و فروشگاه های اینترنتی انجام می شود، خرید سیم کارت؛ اگر با دقت و درایت صورت نگیرد می تواند باعث بروز مشکلات و دردسرهایی شود. بنابراین توصیه می شود در گام نخست به قدیمی ترین و محبوب ترین وب سایت هایی که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند؛ مراجعه کنید تا خدمات بسیار عالی و متنوعی را دریافت کنید.

اگر با خواندن این مطلب به این نتیجه رسیدید که باید هر چه زودتر برای خرید یک سیم کارت 0912 اقدام کنید، می توانید به " رندباز " به عنوان یکی از جامع ترین و معتبرترین فروشگاه های اینترنتی فعال در زمینه خرید و فروش سیم کارت اعتباری و دائمی اپراتورهای کشور اعتماد کنید که با بیش از چهار سال سابقه مفید و درخشان، به خوبی توانسته به عنوان یک واسطه، ارتباط مفید و موثر بین خریدار و مالک سیم کارت را شکل دهد.

 در حال حاضر رند باز نه تنها یکی از وب سایت های تاثیر گذار بر قیمت سیم کارت می باشد بلکه با بیش از چهار سال سابق مفید و هزاران بازدید کننده در شبانه روز، می تواند سرویس های خاص و منحصر بفردی را در اختیار شما قرار دهد که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ی شما گردد. علاوه بر این رند باز به عنوان یک پلتفرم تخصصی شرایط را برای یک انتخاب صحیح و خرید آسان فراهم می کند و به شما این فرصت را می دهد تا به صورت آنلاین نسبت به خرید یا فروش سیم کارت اقدام نموده و هرگز دچار تردیدهای بی فایده و خسته کننده نشوید.

 

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

 نظرات کاربران