X
صدور گواهی اصالت دیجیتال در قالب توکن های NFT | رندباز

فروش سیم‌کارت‌ همراه اول اینبار در قالب توکن‌ های NFT

صدور گواهی اصالت دیجیتال در قالب توکن های NFT

صبح روز دوشنبه 11 بهمن 1400 نخستین دارایی دیجیتال تلکامی در بستر بلاکچین در موزه ارتباطات تهران برگزار شد. بر اساس گزارش آنلاین...
تاریخ انتشار: 13 بهمن 1400

صبح روز دوشنبه 11 بهمن 1400 نخستین دارایی دیجیتال تلکامی در بستر بلاکچین در موزه ارتباطات تهران برگزار شد. بر اساس گزارش آنلاین از روابط عمومی شرکت همراه کسب و کارهای هوشمند، مراسم رونمایی از سامانه "بی تا "اولین پلتفرم صدور گواهی اصالت دیجیتال در قالب توکن های  NFT برگزار شد که این اقدام گام بلندی در راستای توسعه خدمات در فضای بلاکچین است.

شرکت" همراه کسب و کارهای هوشمند "که به عنوان بازوی دیجیتال اپراتور همراه اول شناخته می شود، طی دو سال گذشته با تشکیل یک تیم تخصصی و مجرب با بررسی دقیق فرصت های تجاری بلاکچین در حوزه مخابرات و فعالیت اپراتورها، چند پروژه بلاکچینی را آغاز کرده بود که در گام نخست، صدور گواهی دیجیتال برای یک دارایی تلکامی در دستور کار قرار گرفت و و در مراسم رونمایی یازدهم بهمن با انتشار نمادین دو سیم کارت دائمی همراه اول در سامانه بی تا، این مرحله را با موفقیت به پایان رسانید.

صدور گواهی دیجیتال برای یک دارایی اساسا دیجیتالی و مخابراتی که خود می تواند مقدمه ارائه سرویس های بعدی باشد؛ هم برای شرکت همراه کسب و کارهای هوشمند و هم برای کاربران تجربه جدید و منحصر بفردی است. این شرکت که در اکوسیستم فین تک و اپراتوری کشور، با محصولاتی از قبیل اوانو و همراه من شناخته می شود، تلاش هایی برای تجاری سازی این فناوری های نوین داشته که در صورت تحقق به کاربران تجربه جدیدی از زندگی دیجیتال را ارائه می دهد.

 

مزیتهای  فروش سیم کارت های همراه اول در قالب توکن هایNFT

 

شرکت همراه کسب و کار هوشمند در تلاش است تا در راستای ارزش آفرینی برای دارایی های دیجیتال، فناوری بلاکچین  را تجاری سازی کرده و گامی موثر و جدید در راستای تجربه یک زندگی دیجیتال بردارد.

دریافت گواهی اصالت دیجیتال در قالب توکن های NFT علاوه بر ثبت یک دارایی دیجیتال چه مزیت هاو ویژگی های دیگری برای کاربران و مالکان سیم کارت های دائمی همراه اول خواهد داشت:  

 

1.     امکان برگزاری حراجی سیم کارت

اولین مزیت دریافت گواهی دیجیتال در قالب توکن های  NFT  برای دارندگان سیم کارت های همراه اول، امکان برگزاری حراجی فروش برای مالک سیم کارت می باشد. این روش که باهدف قیمت گذاری عادلانه و شفاف و در جهت جلوگیری از تقلب های صورت گرفته در بازار سنتی پایه گذاری شده، تلاش می کند تا با یک مکانیسم شفاف و قابل نظارت از سوی مالک و خریدار به قیمتی منصفانه برای سیم کارت برسد و با حذف واسطه ها در بازار، قیمت سیم کارت را در بازار مدیریت نماید.

برای این کار لازم است؛ کاربر مشخصات سیم کارت خود را در سامانه بی تا متعلق به شرکت ققنوس ثبت کند. در مرحله بعد شرکت همراه کسب و کار هوشمند بعد از احراز مالکیت و اصالت سیم کارت، امکان ایجاد حراجی را برای کاربر فراهم خواهد کرد.

 

2.     دریافت اعتبار بدون ارائه ضامن

در این طرح، شرکت همراه کسب و کار هوشمند تلاش می کند تا با اعتبار بخشیدن به سیم کارت های دارای گواهی اصالت دیجیتال، آنها را به عنوان کلاس جدیدی از دارایی های دیجیتال در بازار معرفی کند. به این ترتیب مالک سیم کارت در صورت وثیقه گذاری سیم کارت، اعتباری جهت خرید در اپلیکیشن اوانو دریافت می کند که در ازای آن حق فروش سیم کارت را ازخود سلب کرده و فقط حق بهره برداری از سیم کارت را برای خود حفظ می کند.

در صورت عملیاتی شدن این طرح کلیه مالکان سیم کارت های دائمی همراه اول که در سامانه بی تا ثبت نام کرده و گواهی اصالت دیجیتال سیم کارت خود را دریافت نمودند، می توانند بدون ارائه ضامن، اعتبار دریافت کنند.

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز