X
بازگشت مبالغ دریافتی در محاسبه هزینه اشتباه اینترنت مشترکان | رندباز

بازگشت هزینه اضافی اینترنت اپراتورهای همراه

بازگشت مبالغ دریافتی در محاسبه هزینه اشتباه اینترنت مشترکان

چندی پیش بود که یکی از مشترکین اپراتورهای تلفن همراه در کشور در شبکه اجتماعی توئیتر پیامی با مضمون کم فروشی اینترنت توسط یکی از اپراتورهای تلفن همراه خطاب به وزیر ارتباطات مطرح کرد.
تاریخ انتشار: 27 اردیبهشت 1399

بازگشت مبالغ دریافتی در محاسبه هزینه اشتباه اینترنت مشترکان

 

چندی پیش بود که یکی از مشترکین اپراتورهای تلفن همراه در کشور در شبکه اجتماعی توئیتر پیامی با مضمون کم فروشی اینترنت توسط یکی از اپراتورهای تلفن همراه خطاب به وزیر ارتباطات مطرح کرد. وزیر ارتباطات در پاسخ به این مشترک قول داد که موضوع این کم فروشی به دلیل برخی گزارشات مشابه پیگیری خواهد شد و حتی مراجع قضایی نیز وارد این موضوع شده و به بررسی آن خواهند پرداخت تا در صورت تضییع حقوق مشترکین، نسبت به احقاق حق آنان اقدام شود.

به نقل از پایگاه خبری رندباز وزیر ارتباطات در جدیدترین سخنان خود اعلام کرده است که به موضع کم فروشی اینترنت به مشترکین توسط این اپراتور رسیدگی شده است و در نتیجه مبالغ دریافتی در محاسبه هزینه اشتباه اینترنت برخی مشترکان تا پایان هفته جاری به آنها عودت داده خواهد شد.

وزیر ارتباطات گفت: بحثی که درباره تخلف و کم فروشی یکی از اپراتورها در زمینه اینترنت مطرح شده بود توسط رگولاتوری بررسی شد. نتیجه به دست آمده از این بررسی نشان داد که به علت تغییرات تنظیماتی که در آدرس دهی شبکه یکی از پیام رسان های بومی رخ داده بود، در یکی از اپراتورها به روز رسانی مورد نظر انجام نشده بود. به همین دلیل مبالغی از استفاه مشترکین از پیام رسان های داخلی بر اساس نرخ استفاده از اینترنت بین الملل محاسبه شده و از حساب ایشان کم شده بود در صورتی که باید به صورت نیم بها محاسبه می شد.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان افزود: در حال ارزیابی بررسی لایه ‌های ارتباطی این موضوع هستیم و تمام وجوهی که از مردم در استفاده از این پیام رسان اخذ شده و به صورت نرخ اینترنت بین الملل محاسبه شده است، ظرف این هفته و یا حداکثر هفته آینده به حساب تمام مشترکان بازگشت داده می‌شود.

 

 

 

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز