X
قیمت سیم کارت در اپراتورهای ارتباطی | رندباز

قیمت سیم کارت

قیمت سیم کارت در اپراتورهای ارتباطی

قیمت سیم کارت در سازمان های ارتباطی مخصوص اپراتور ها و خدمات مشترکین با توجه به نوع سیم کارت و اپراتور مربوطه تعیین می شود. به طور کلی می توان قیمت سیم کارت ها را بر اساس کاربرد و ویژگی های آنها تعیین کرد.
تاریخ انتشار: 1398/08/05

قیمت سیم کارت در سازمان های ارتباطی

قیمت سیم کارت در سازمان های ارتباطی مخصوص اپراتور ها و خدمات مشترکین با توجه به نوع سیم کارت و اپراتور مربوطه تعیین می شود. به طور کلی می توان قیمت سیم کارت ها را بر اساس کاربرد و ویژگی های آنها تعیین کرد. در حال حاضر قیمت تمام سیم کارت ها توسط اپراتور مربوطه و با توجه به کارایی های آنها تعیین می شود. در ادامه تعیین قیمت سیم کارت را با توجه به مشخصات و نوع آنها مشخص خواهیم کرد.

از زمان اختراع سیم کارت تا به امروز شرکت های زیادی در زمینه تولید سیم کارت بوجود آمده و فعالیت می کنند. این شرکت ها با توجه به نیاز افراد سیم کارت های مخصوصی در انواع مختلف تولید می کنند. در حال حاضر از محبوب ترین این شرکت ها می توان به همراه اول، ایرانسل و رایتل اشاره کرد. این شرکت ها سیم کارت هایی در انواع مختلف با پیش شماره های متفاوتی تولید کرده و به بازار عرضه می کنند. قیمت سیم کارت هر کدام از این شرکت ها متفاوت بوده و با توجه به نوع سیم کارت و خدمات ارائه شده برای آن تعیین می شود. ذکر این نکته ضروری است که در حال حاضر سیم کارت های دائمی در انواع مختلف از قیمت بیشتری نسبت به بقیه سیم کارت ها برخوردار هستند.

قیمت سیم کارت همراه اول

قیمت سیم کارت همراه اول را می توان با توجه به نوع آن تعیین کرد. به طور کلی سیم کارت های همراه اول در دو نوع اعتباری و دائمی تولید و به بازار عرضه می شوند. سیم کارت همراه اول اعتباری قیمت کمتری دارد. نمی توان گفت تمام سیم کارت های همراه اول اعتباری دارای قیمت یکسانی هستند، چرا که قیمت هر کدام با توجه به نوع شماره و میزان رند بودن آن تعیین می شود.

برای تعیین قیمت سیم کارت های همراه اول به پیش شماره، نوع سیم کارت و شماره های ابتدایی سیم کارت توجه می کنند. سیم کارت های دائمی همراه اول با پیش شماره 0912 از جمله گران ترین نوع سیم کارت ها هستند که قیمت آنها با توجه به اولین شماره سیم کارت متفاوت خواهد بود. قیمت سیم کارت همراه اول از کد صفر تا کد 9 تعیین می شود که کد یک در حال حاضر از سایر شماره ها گران تر است. بعد از انواع کد های پیش شماره 0912، قیمت سیم کارت همراه اول در پیش شماره های دیگر که دائمی هستند گران تر خواهد بود. در نهایت سیم کارت های اعتباری هستند که با توجه به پیش شماره های آنها از 10000 تومان تا 20000 تومان متغیر می باشد.

قیمت سیم کارت ایرانسل

قیمت سیم کارت ایرانسل مانند سیم کارت های همراه اول با توجه به نوع اعتباری و دائمی بودن آن متغیر خواهد بود. سیم کارت ایرانسل به دو صورت اعتباری با پیش شماره های مشخص و دائمی با پیش شماره های خاصی تولید می شود. شماره های دائمی قیمت بیشتری در مقایسه با شماره های اعتباری خواهند داشت که با توجه به نوع شماره تعیین می شوند. در حال حاضر می توان گفت که قیمت سیم کارت ایرانسل دائمی در حد صفر 60000 تومان است و قیمت سیم کارت ایرانسل اعتباری 10000 تومان می باشد. این قیمت ها با توجه به شماره های معمولی در نظر گرفته شده است و در صورتی که شماره سیم کارت ها رند باشند قیمت های بالاتری خواهند داشت.

قیمت سیم کارت رایتل

قیمت سیم کارت رایتل نسبت به سیم کارت های دیگر کمتر بوده و می توان گفت نوع دائمی سیم کارت رایتل با شماره مناسب قیمت بسیار مناسب تری از سیم کارت های دائمی رند در انواع دیگر سیم کارت خواهد بود. سیم کارت های رایتل خدمات اینترنت و شبکه‌ای بسیار مناسبی خواهند داشت و علاوه بر سیم کارت دائمی و اعتباری یک نوع سیم کارت دیتا دارند که فقط برای برقراری ارتباطات اینترنتی استفاده می شود. ذکر این نکته ضروری است که در حال حاضر قیمت سیم کارت دائمی رایتل 70000 تومان و قیمت اعتباری آن 5000 تومان است. این قیمت ها با توجه به نوع پیش شماره و رند بودن شماره ممکن است تغییر کند.

جهت اطلاع از قیمت های بروز سیم کارت در هر نوعی می توان به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کرد و یا با استفاده از سامانه های الکترونیکی به صورت غیر حضوری اقدام به فهمیدن قیمت سیم کارت مورد نظر خود نمایید. در حال حاضر سامانه های اینترنتی بسیار زیادی در زمینه خرید و فروش سیم کارت ها راه اندازی شده اند که از جمله قدیمی ترین و اولین آنها می توان به رند باز اشاره کرد. سایر افراد می توانند با مراجعه به این سامانه علاوه بر اطلاع از قیمت سیم کارت های مورد نظر، توسط قسمت قیمت گذاری، به دو روش قیمت و ارزش سیم کارت خود را مشخص کنند.

قیمت سیم کارت دست دوم یا کارکرده

قیمت سیم کارت دست دوم با توجه به نوع سیم کارت تعیین خواهد شد. در حال حاضر کاربران به دلایلی نیاز به تعویض خط و یا فروش سیم کارت پیدا می کنند. امروزه روش های متفاوتی برای فروش سیم کارت بوجود آمده است که از بهترین و مطمئن ترین این روش ها می توان استفاده از سامانه های اینترنتی را نام برد. بدین صورت می توان علاوه بر فروش سیم کارت، قیمت سیم کارت مورد نظر خود را به راحتی توسط کارشناس هایی که اینگونه سامانه ها را راه اندازی می کنند مشخص کنید.

در این سامانه ها، قسمت هایی برای خرید و اطلاع از قیمت سیم کارت دست دوم یا کار کرده تعبیه شده است که می توانید با توجه به نوع سیم کارت و شماره مورد نظر از قیمت ها اطلاع پیدا کنید. مسلما قیمت سیم کارت های کارکرده در هر نوعی از قیمت سیم کارت صفر همان نوع کمتر خواهد بود که با توجه به نوع سیم کارت و اپراتور مربوطه این قیمت ها متغیر می باشند. برای خرید یک سیم کارت مناسب با کار و بودجه مورد نظر افراد می توان به سادگی از روش های مختلفی برای بدست آوردن قیمت اصلی سیم کارت استفاده کرد. بدین صورت دیگر نگرانی بابت خرید سیم کارت با قیمت بالا یا نا مناسب نخواهید داشت.

 

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز