X
تاریخچه سیم کارت اول | رندباز

نگاهی به تاریخچه سیم کارت همراه اول از گذشته تا به امروز

تاریخچه سیم کارت اول

 سیم کارت همراه اول جز فناوری های جدیدی است که توانسته در دهه های اخیر به زندگی مردم سرعت بخشد و تاثیر بسیار مستقیم و زیادی بر روی زندگی مردم داشته است ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد تاریخچه سیم کارت های همراه اول در اختیار شما قرار دهیم
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۸

نگاهی به تاریخچه سیم کارت همراه اول از گذشته تا به امروز:

 

 سیم کارت همراه اول جز فناوری های جدیدی است که توانسته در دهه های اخیر به زندگی مردم سرعت بخشد و تاثیر بسیار مستقیم و زیادی بر روی زندگی مردم داشته است ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد تاریخچه سیم کارت های همراه اول در اختیار شما قرار دهیم.

 علاوه بر تاریخچه سیم کارت همراه اول و نگاهی بر خدمات و  ویژگی ها و فعالیت های آنها نگاهی به تاریخچه اولین تلفن های همراه نیز خواهیم انداخت که  امیدواریم مورد توجه شما کاربران عزیز واقع شود.

 

تاریخچه سیم کارت همراه اول:

 

 سیم کارت های همراه اول برای نخستین بار در سال ۱۳۷۳ راهاندازی شدند و تنها در شهر تهران قابل استفاده بودند اما در مرداد ماه سال ۷۳ برای نخستین بار سیم کارت های همراه اول در سراسر ایران توزیع شدند و با استقبال بسیار خوبی از سوی مردم روبرو شد تقریباً میتوان گفت در اواخر سال ۱۳۸۲ حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جزوه ی مشترکین سیمکارت های همراه اول شده بودند.

 

 سیم کارت های همراه اول از گذشته تا به الان توانسته تغییرات بسیار زیادی را در روند خدمترسانی به مردم داشته باشد و روز به روز در تلاش است که خدمات بیشتر و بهتری را به مردم ارائه دهد،  شاید برایتان جالب باشد که بدانید سیم کارت همراه اول رکورد دار سرعت اینترنت همراه بوده و توانسته از مرز یک گیگ بر ثانیه عبور کند،  همین تغییرات باعث شده که تا به امروز حدود ۷۰ میلیون سیمکارت همراه اول توسط مردم در حال استفاده میباشد  این آمار نشان دهنده رضایت مردم از خدمت رسانی همراه اول می باشد.

 سیم کارت همراه اول تا به امروز توانسته خدمات بسیار زیادی از قبیل اینترنت ۴g، اینترنت 3g و اینترنت 4.5 g در اختیار کاربران قرار دهد. از دیگر خدمات می توان به وای فای های همراه اول، سامانه خدمات همراه من، انتقال و انتظار مکالمه، مکالمه گروهی، باشگاه فیروزهای، سیستم پرداخت همراه و سرویس های رومینگ بین الملل، پیام های صوتی و پیام های کوتاه، محدودیت مکالمه، سیم کارت دانشجویی و سیم کارت کودک اشاره کرد ،  همانطور که میبینید همراه اول سعی دارد رضایت مشتری را جلب کرده و همیشه نیازهای آنها را برطرف کند.

 شاید برایتان جالب باشد که بدانید در ابتدا که سیم کارت همراه اول ارائه شد با استقبال خوبی از سوی مردم روبهرو نشد  اما پس از گذشت چند مدت سیم کارت های همراه اول توانست جای خود را در میان مردم پیدا کنند و توانست از محبوبیت خاصی در بین مردم برخوردار شد علاوه بر استان تهران در شهرهای: تبریز، اصفهان،  شیراز، مشهد و اهواز نیز سیم کارت های همراه اول و آنها نیز تحت پوشش شبکه همراه قرار گرفتند که کم کم تا سال ۱۳۷۵ حدود ۲۸ استان دیگر تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار گرفته و توانستند از سیم کارت همراه اول برای برقراری ارتباط به عنوان تلفن همراه استفاده کنند. حال می خواهیم نگاهی به تاریخچه ی اختراع تلفن های همراه بیاندازیم:

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین تلفن همراه توسط چه کسی اختراع شد؟ آیا تا به حال به این قضیه فکر کرده اید؟ 

 تلفن های همراه در خصوص گوشیهای هوشمند امروزه یکی از همراهان جدایی ناپذیر زندگی بیشتر افراد شدند، اختراع نخستین تلفن همراه به سال ۱۹۰۸ بازمیگردد زمانی که ایالات متحده دستور اختراع تلفن بیسیم را صادر کرد و در اوایل دهه ۱۹۴۰ تلفن همراه اختراع شد، شاید برایتان جالب باشد که بدانید نخستین گوشیهای تلفن همراه در واقع تلفن های همراه نبودند بلکه آنها رادیو های دوطرفه بودند که از آنها برای رانندگان تاکسی و همچنین سرویس های اضطراری برای برقراری ارتباط استفاده می شد.

 شرکت موتورولا در آوریل ۱۹۷۳ اولین شرکتی بود که توانست اولین تلفن همراه بیسیم دستی را تولید کند که از آنها به عنوان تلفنهای همراه  zero generation یاد می شود.

شاید جالب باشد که بدانید تلفن همراه تاریخچه بسیار طولانی دارد در سال ۱۹۲۶ اولین سرویس موفقیت آمیز تلفنهمراه به مسافران فرست کلاس در مسیر برلین و هامبورگ ارائه شد.

 در سال ۱۹۵۶ اولین سیستم خودکار تلفن همراه برای وسایل نقلیه خصوصی در سوئد راه  اندازی شد که چیزی حدود ۴۰ کیلوگرم وزن آن بود.

 هرچه به جلوتر رفتیم سیستم های تلفن همراه پیشرفته تر و رقابت تنگاتنگ و بسیار زیادی بین شرکتهای تولید کننده تلفن همراه به وجود آمد که هر یک از آنها درصدد طراحی و ساخت یک تلفن همراه بهتر با ویژگی ها و قابلیت های بیشتری هستند تا بتوانند رضایت مشتریان را جلب کنند و طرفداران بسیار زیادی را برای شرکت های خود به دست آورند.

 سیم کارت همراه اول با توجه به اینکه تا به امروز توانسته مشتریان وفادار و خاص خود را پیدا کند با استفاده از خدمات غیر حضوری سعی در ساده کردن کارهای مشتریان می باشد شما با استفاده از خدمات غیر حضوری سیم کارت های همراه اول می توانید تمامی کارهایی که مربوط به سیم کارت خود و خدمات آن می باشد را  به صورت غیر حضوری انجام دهید و در وقت خود صرفه جویی کنید.

 سیم کارت همراه اول سعی دارد که هر روزه امکانات بیشتر و جوایز متفاوتی را نسبت به مناسبت ها و رویدادهای مختلف به کاربران خود ارائه دهد که همین خدمات باعث شده کاربران بیشتری را نسبت به گذشته داشته باشد.

 علاوه بر تمام خدماتی که در بالا ذکر شد شاید برایتان جالب باشد که بدانید سیم کارت همراه اول تا به امروز توانسته دستاورد های فوقالعاده زیادی را در حوزه مسئولیت های اجتماعی کسب کند که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

 

دستاوردها:

 

  • دریافت تقدیرنامه و تندیس حامی طلایی ویژه از سیزدهمین کنفرانس بینالمللی انجمن رمز ایران
  • نشان والی مهر از کمیته امداد امام خمینی (ره)
  • تقدیرنامه و تندیس همایش سیاستهای صنعتی، تجاری و خدماتی در افق ۱۴۰۴
  • نشان ویژه پاسخگویی از سمپوزیوم بینالمللی روابط عمومی
  • اپراتور برتر در چشمانداز ۱۴۰۴ در همایش سیاستهای صنعتی، تجاری و خدماتی در افق ۱۴۰۴
  • نشان برنزی سه ستاره از دوازدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی
  • تندیس زرین سرآمدان روابط عمومی در پنجمین دوره تقدیر از سرآمدان روابط عمومی ایران
  • لوح ستاره طلایی روابط عمومی در جشنواره ستارگان روابط عمومی ایران
  • دریافت تقدیرنامه در سی و سومین دوره مسابقات قرآن کریم
  • پایگاه خبری سایت خرید و فروش سیم کارت رند باز

 

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز